Agentura PA s odvoláním na svůj zdroj uvedla, že si jsou vyšetřovatelé jisti, že nervově paralytickou látkou útočili Rusové.

„Myslím, že tento článek patří do složky 'špatně informované a divoké spekulace',” komentoval Wallace zprávu britské agentury PA.

Agentura ve čtvrtek napsala, že britští vyšetřovatelé vypátrali pachatele útoku na někdejšího dvojitého rusko-britského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Julii. Mělo jít o několik lidí z Ruska. Jména ale PA neuvedla.

Skripalovi byli otráveni 4. března v jihoanglickém městě Salisbury. Šestašedesátiletý Skripal i jeho dcera útok přežili a po zhruba dvouměsíční léčbě byli propuštěni z nemocnice v Salisbury. [celá zpráva]

Moskva podíl na útoku popírá. Ruský prezident Vladimir Putin po pondělním summitu s prezidentem USA Donaldem Trumpem v Helsinkách novinářům řekl, že britská obvinění jsou nepodložená. „Nikdo nepředložil žádné důkazy. Je to stejné jako obvinění, že se Rusko vměšovalo do amerických voleb,” řekl Putin v rozhovoru pro americkou televizi.