Muž měl k vraždě použít nůž. Zda rodinu ubodal, nebo podřezal, policie ani státní zastupitelství nesdělilo. Omezilo se pouze na konstatování, že vražednou zbraní byl nůž.

Devítipatrový dům v městečku Gunzenhausen, kde se odehrálo rodinné drama.

Devítipatrový dům v městečku Gunzenhausen, kde se odehrálo rodinné drama.

FOTO: Matthias Merz, ČTK/AP

Po masakru muž buď vyskočil, nebo spadl z balkónu ve třetím patře a těžce se zranil. V úterý podstoupil operaci a zatím nemohl být vyslechnut. Mrtvoly ženy a jejích dětí nalezl v úterý brzo ráno jejich příbuzný, který také přivolal policii.

Kriminalisté jsou na počátku vyšetřování případu. Zatím vyslýchají sousedy, příbuzné a známé rodiny. Otec rodiny je podle sdělení policie Němec, narodil se ale v Rusku.

Čtyřnásobná vražda otřásla městečkem Gunzenhausen.

Čtyřnásobná vražda otřásla městečkem Gunzenhausen.

FOTO: Merz Matthias, ČTK

Sousedé vypověděli, že v úterý nad ránem slyšeli z bytu hluk a křik. Dvaapadesátiletý Harald, který žije nedaleko od místa tragédie, několika novinářům sdělil, že v neděli přijela do domu policie a měla odvézt děti. Měl údajně slyšet, že otec rodiny nechtěl děti vydat. Více podrobností neznal. Jen přemýšlel, jak je možné, že děti byly opět doma.

Policie se k těmto informacím nevyjádřila. Starosta 16tisícového městečka Karl-Heinz Fitz ale tvrdí, že nic nenasvědčovalo takové tragédii. S rodinou nebyly problémy a neměl informace o tom, že by tam panovaly špatné vztahy.