„O tom, že funkci ministra kultury bude zastávat pan Pellegrini, jsem se dozvěděl od pana prezidenta,“ připustil Maďarič.

Kiska ocenil jeho politické gesto. „Mnozí jiní by si z něho mohli vzít v tomto směru příklad,“ řekl prezident.

Maďarič připustil, že ve vládě musí dojít k dalším změnám a otevřeně mluvil o nevyhnutelnosti odchodu ministra vnitra Roberta Kaliňáka z funkce. „Možná, kdyby k nějaké změně došlo minulý týden, tak by situace byla klidnější. V politice je důležité dělat adekvátní rozhodnutí ve správný čas,“ zdůraznil exministr. Připustil, že předčasné volby si může nakonec vynutit společenská situace.

Exministr vyjádřil naději, že jeho strana Směr s ním bude v dalším období normálně komunikovat. „Věřím, že strana Směr opět získá cit pro realitu. Nejsem zastáncem předčasných voleb,“ řekl Maďarič v souvislosti se současnou politickou situací na Slovensku.

Maďarič už minulý týden řekl, že jeho demise souvisí s vraždou novináře a jeho snoubenky. „Po tom, co se stalo, si nedokážu představit, že bych klidně seděl na místě ministra. Z věcného hlediska má z vlády nejblíže k médiím právě ministerstvo kultury. Nedokážu se vyrovnat jako ministr kultury s tím, že za mého působení byl zavražděn novinář,“ řekl Maďarič minulý týden.