Jonesovi obdrželi v roce 2009 Řád britského impéria, který jim v únoru následujícího roku předala sama královna Alžběta II. Vůbec první dítě do pěstounské péče převzali už v roce 1970.

Soused Jonesových řekl agentuře Reuters, že policie byla u pěstounů v posledním měsíci už několikrát. „Vždycky vám přijde na mysl, že děti pěstounů budou mít trochu potíže, ale nenapadne vás zrovna terorismus,” řekl Stephen Griffiths.

Staršímu zadrženému, kterého policie spojuje s pátečními útoky, je jedenadvacet let, mladšímu osmnáct.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Cestující natočili ve stanici Parsons Green hořící kbelík v tašce ve vagónu metra.

Starší z podezřelých, kterého televize Sky a další britská média označují jménem Yahyah Farroukh, navštěvoval v letech 2013 až 2015 střední školu West Thames, kde se učil anglicky.

Farroukha zadržela policie poté, co mu skončila služba v restauraci rychlého občerstvení Aladdin’s Fried Chicken v Hounslowu.

Mladíci byl zadrženi na základě zákona o terorismu, jsou ve vazbě a policie je vyslýchá. Ministryně vnitra Amber Ruddová uvedla, že vyšetřování „dobře pokročilo“. Při atentátu bylo zraněno třicet lidí, nikdo vážně, protože bomba nevybuchla celá. K útoku se přihlásil Islámský stát, aniž by však dodal jakékoli podrobnosti. [celá zpráva]