Muž vypověděl, že napadený Rakušan s partnerkou přišel pro pomoc do jeho obchodu. „Přišli ke mně do stánku. Muž měl hodně oteklou ruku a byl velmi rozrušený. Řekl mi, že se je pokusili tři nebo čtyři lidi okrást o peníze a jeho přítelkyni znásilnit. Dokázali se jim ale ubránit a utéct,“ popsal muž deníku Corriere della Sera.

Polský pár ve věku 26 let byl napaden v Rimini na pláži v noci na neděli. Čtyři útočníci ženu znásilnili a muže zmlátili do bezvědomí. Oběti rovněž okradli. [celá zpráva] K útoku na rakouský pár mělo dojít ve stejnou dobu.

Případ vyšetřují italské i polské úřady. Podle agentury ANSA jsou pachatelé pravděpodobně severoafrického původu. Po Polce nejspíš znásilnili v Rimini i peruánského transsexuálního prostituta. Ten již své čtyři trýznitele ze severní Afriky identifikoval.

Video

Expirované video

Na italské pláži napadli turisty

 

Patnáct podezřelých

Italská policie má momentálně 15 podezřelých, mezi nimi jsou Tunisané a Maročané, napsal rakouský server Der Standard s odkazem na zdroje blízké vyšetřování. Muži se objevují na záznamech z kamerového systému asi čtyři hodiny po útoku. Všichni měli na sobě mikiny s kapucemi.

Italské polici pomáhají objasnit případ čtyři polští kriminalisté. [celá zpráva] Oba polští turisté jsou v nemocnici. Žena je ve stavu těžkého šoku a její přítel se zotavuje z následků bití, mimo jiné má přeražený nos, uvedli lékaři.

Stejná skupina by měla mít zřejmě na svědomí také útok z 12. srpna na pár z Lombardie, který na pláži okradli o peníze a mobilní telefon a brutálně zmlátili. Jeden z útočníků ohrožoval ženu skleněnou lahví a pokusil se ji znásilnit, žena se ale ubránila.