Kuc, který se považuje za ochránce zvířat, byl zatčený v roce 2011. Byl sice odsouzen, ale verdikt byl zrušen. Přesto je dál ve vazbě.

Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že Kuc je držen ve vazbě neoprávněně, a přihlédl i k několikaleté délce vazby. Slovenská republika je tak povinna zaplatit Kucovi odškodné 6500 eur (téměř 170 tisíc korun) jako nemajetkovou újmu a dalších 9000 eur (234 tisíc korun) jako kompenzaci jeho výdajů a nákladů spojených se soudní pří.

Původně byl Kuc uznán vinným z několika trestných činů včetně teroristického útoku a odsouzen k 25letému trestu, čímž se stal prvním Slovákem odsouzeným za terorismus. Později byl čin překvalifikován na všeobecné ohrožování a trest mu snížili na 23,5 roku.

Upozorňoval na duševní nemoc

V roce 2013 požádal o propuštění, protože trpí psychickou nemocí. Okresní soud v Košicích však jeho žádost zamítl.

Letos krajský soud v Košicích zrušil odsuzující verdikt nad Kucem a věc se zatím dál nepohnula. Právě od této chvíle je podle soudu ve Štrasburku ve vazbě neprávem.

Výbuch podomácku vyrobené výbušniny 28. prosince 2011 nikoho nezranil a způsobil pouze menší materiální škody. Kuc posílal několik let různým institucím i lidem výhrůžné dopisy a žádal zastavení týrání a usmrcování zvířat.