Irácké bezpečnostní složky Lindu W. zadržely v síti podzemních tunelů, jež bojovníci Islámského státu ve druhém největším iráckém městě vybudovali. Německé úřady, které dívku zařadily na seznam teroristů, už podle listu The Daily Mail prověřují snímky a pokusí se provést identifikaci.

List Die Welt tvrdí, že nejsou žádné pochybnosti o tom, že na čerstvých snímcích je Linda W. z Pulsnitz u Drážďan. Známky příklonu k radikálnímu islámu totiž vykazovala už v Německu. Se svým životem nebyla spokojena a útěchu hledala v internetové komunikaci s džihádisty ve specializovaných chatovacích místnostech.

Dívka byla v hledáčku tajné služby

Podle svých přátel se Linda začala učit arabsky, nosila šátek a konzervativní oblečení. Do školy si navíc nosila korán. Peníze na letenku do Istanbulu získala tak, že zneužila doklady své matky. Ta na vše přišla, až když Linda W. zmizela v Turecku. Tam už si říkala novým jménem Mariam. K radikálům Islámského státu se jí podařilo dostat, přestože ji v rodném Německu sledovala tajná služba.

Mezi dvacítkou zadržených v Mosulu byly kromě mladé Němky také ženy z Ruska, Turecka, Kanady a Čečenska. Podle Iráčanů v Mosulu zřejmě působily jako samozvaná policie Islámského státu.