Dva Afghánci a dva Eritrejci byli vsazeni do vazby, kde budou čekat na soud, informovala ve čtvrtek s odvoláním na justiční zdroje agentura AFP.

Překážky na dálnici pomáhalo klást i několik dalších Eritrejců a jeden Etiopan, kteří jsou ale ve věku od 13 do 16 let, takže se na ně nevztahuje trestní zodpovědnost. Proto pro ně také prokuratura nezkoušela žádat vazbu.

Tam naopak skončili oba obvinění Eritrejci, kterým už 16 bylo, i když dospělí ještě také nejsou. Zadržení Afghánci jsou dospělí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Řidič zahynul poté, co u Calais narazil do zátarasu, který na silnici dali běženci.

První takový případ

Přistěhovalci se snaží s pomocí překážek na silnici zpomalovat nákladní auta v naději, že se do nich dostanou, překonají v nich Lamanšský průliv a dorazí do Británie.

Nynější případ je první, kdy v souvislosti s podobnými zátarasy došlo ke smrti řidiče. Nedávno zahynul na silnici i jeden přistěhovalec, kterého srazilo osobní auto s britským řidičem.

Případy kladení zátarasů na dálnici u Calais se od jara opět množí. Přes zimní období jich bylo mnohem méně, což ovlivnilo i zrušení divokého tábořiště známého jako Džungle, kde přežívaly tisíce migrantů. Francouzské úřady se pokusily osazenstvo tábora rozvézt do ubytoven a kempů po celé zemi. Přistěhovalci se ale po menších skupinách ke Calais opět vracejí.