„Myslím, že by bylo výjimečně, skutečně výjimečně přísné znemožnit této neobyčejně schopné mladé dámě naplnění její dlouhodobé touhy věnovat se vytoužené profesi,“ prohlásil podle britského listu soudce Ian Pringle u Korunního tribunálu v Oxfordu. Vynesení rozsudku odložil o čtyři měsíce, čímž naznačil, že jí do vězení nepošle.

Lavinia Woodwardová

Woodwardová se se svou obětí - studentem Univerzity v Cambridge - seznámila loni v září na internetové seznamce Tinder. Jejich dostaveníčko na koleji Kristův dům v Oxfordu se ale zvrtlo. Mladý pár se pod vlivem alkoholu a drog pohádal a výměna názorů přerostla ve fyzickou potyčku.

Dívka, která má zanedlouho s chirurgickou přesností operovat lidská srdce, popadla nůž na pečivo a pobodala mladíka na noze. Pak ho několikrát udeřila pěstí do obličeje a postupně po něm hodila laptop, sklenici a nádobu s marmeládou. Ke všemu se přiznala.

„To, co jste udělala, už se s vámi navždy potáhne. Bylo to odporné a za normálních okolností byste dostala trest odnětí svobody, ať už podmíněný nebo nepodmíněný,” konstatoval soudce.

Škola dopředu avizovala, že suspendovanou dívku pro její „bystrost” vezme zpět. Pokud tedy nepoputuje za mříže. K dobru škola studentce připsala také to, že publikovala odborné články v lékařských magazínech. O formě a výši trestu soud rozhodne 25. září tohoto roku.