Drama v ulicích Antverp začalo okolo 11. hodiny v rušné ulici Meir. „Automobil jel velkou rychlostí ulicí Meir, takže lidé museli uskakovat,” řekl na tiskové konferenci policejní velitel Serge Muyters. Nikomu se při incidentu nic nestalo. [celá zpráva]

Auto, které řídil Mohamed R.

Auto, které řídil Mohamed R.

FOTO: Stringer, Reuters

Vojákům se řidiče zastavit nepodařilo, auto projelo křižovatkou na červenou a mířilo k nábřeží. Až tam ho policisté, které stačili vojáci varovat, zablokovali. Jak přesně policie auto s Mohamedem R. zastavila, už Belgičané neupřesnili.

Do ulic Antverp museli vojáci.

Do ulic Antverp museli vojáci.

FOTO: Geert Vanden Wijngaert, ČTK/AP

Byť Mohammed R. nemusel mít v úmyslu najíždět do lidí, z dostupných informací se zdá, že násilí plánoval. Když jej policisté zastavili, měl na sobě masku a v jeho autě se našly sečné i palné zbraně a kanystr s tekutinou, kterou nyní zkoumají pyrotechnici.

Antverpský starosta Bart De Wever na tiskové konferenci řekl, že se podařilo zabránit útoku, ale odmítl odpovídat na dotazy, aby podle svých slov nezavdal příčinu ke spekulacím.

K incidentu došlo den po teroristickém útoku v Londýně. Atentátník tam nejprve autem porážel lidi na Westminsterském mostě a pak zaútočil nožem u budovy parlamentu, kde byl zastřelen. Kromě něj přišli o život další tři lidé a na 40 osob utrpělo zranění. K tomuto útoku se přihlásila radikální organizace Islámský stát, připomněla ČTK. [celá zpráva]