„Muž vzal vojačce zbraň a ukryl se s ní v jednom z letištních obchodů,” popsal agentuře AFP incident mluvčí francouzského ministerstva vnitra. Ministerstvo potvrdilo také to, že byl útočník znám policii i zpravodajským službám.

Cestující na letišti popsali televizi BFMTV paniku, kterou incident vyvolal. "Vojáci mířili na muže, který naopak mířil sebranou zbraní na ně," řekl jeden z očitých svědků, který se představil jako Dominique.

Francouzská policie zatkla bratra a otce pachatele sobotního útoku na letišti a umístila je do vazby. Agentura AFP s odvoláním na zdroj blízký vyšetřování napsala, že na letišti útočil 39letý Ziyed Ben Belgacem narozený v Paříži.

Jižní terminál letiště Orly zůstane podle agentury uzavřen do večerních hodin, západní terminál již byl otevřen, informovala agentura Reuters s odvoláním na ředitele pařížských letišť.

Evakuovaní lidé před jižním terminálem pařížského letiště Orly.

Evakuovaní lidé před jižním terminálem pařížského letiště Orly.

FOTO: Benoit Tessier, Reuters

Ministr vnitra Bruno Le Roux potvrdil, že byl muž zastřelen a nikdo další podle něj při incidentu zraněn nebyl.

Letecký provoz na obou terminálech letiště Orly byl kvůli události přerušen. Některé spoje byly přesměrovány na letiště Charlese de Gaulla.

Stanice BBC uvedla, že bylo evakuováno několik částí letiště a do akce byli povoláni experti na likvidování výbušnin. O tom, že by měl být někdo na útěku, ale místní média nereferují.

Na letiště se sjely desítky aut záchranných složek

Na letiště se sjely desítky aut záchranných složek

FOTO: Christian Hartmann, Reuters

Voják se stal terčem útoku ve francouzské metropoli také minulý měsíc, kdy na hlídku u muzea Louvre zaútočil muž vyzbrojený mačetou. [celá zpráva]