Pokud zákaz poruší, hrozí jí obří pokuta 250 tisíc eur (skoro 7 miliónů korun), nebo šestiměsíční vězení. Kouření na balkóně přitom nesmí žena dovolit ani svým hostům. „Uvidíme, jestli zákaz dodrží,“ komentoval dohodu lehce skepticky Marcel P.

KOMENTÁŘ DNE:
Potíže Bannonovy nacionalistické internacionály - Vyhlídky na úspěch nacionalistů a populistů v Evropě komentuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Bizarní burka - Postoj současných evropských elit k islámu analyzuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Kuřačka tak asi přišla o své letité potěšení. Jak přiznala listu Berliner Zeitung (BZ), po večerech ráda vysedávala na balkóně pod bělomodrou markízou a k lahvince vína si s chutí zapalovala jednu cigaretu za druhou. Jejího souseda odshora, který pracuje na směny, neustálá oblaka dýmu tak nervovala, že si začal vést „kuřácký protokol“.

Když mu po dvou měsících vyšlo, že žena vykouří na balkóně v průměru dvacet cigaret denně, rozhodl se zakročit a zažaloval ji. Žena teď bude muset po večerech kouřit jen v bytě, na dým mezi čtyřmi stěnami totiž – na rozdíl od balkónu – v bytovém domě žádná omezení neplatí. Uta F. se podle BZ teď jen bojí falešného obvinění.