V době pádu laviny studentka seděla se svým 25letým snoubencem na gauči v hale hotelu.

„Všechno se rozpadlo. Nechápala jsem to,“ řekla italskému listu Corriete della Serra. Lobby se změnilo v prostor se čtyřmi jeskyněmi. Měla pocit, že se hotel propadl do země. „Byla úplná tma. Zvenku nepřicházel žádný zvuk. Naše hlasy se odrážely,“ popsala situaci po pádu masy sněhu Italka.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Páteční záchrana přeživších z lavinou zasypaného hotelu

Slyšela ženu, jak volala svého snoubence a muže z Říma, který měl zraněnou ruku a trpěl bolestmi. Matka, která u sebe držela a objímala svého chlapce, volala, aby zjistila, kde je její dcera.

Záchranáři odvážejí jedno z dětí

Záchranáři odvážejí jedno z dětí

FOTO: Claudio Lattanzio, ČTK/AP

„Děti se chovaly opravdu dobře, neslyšela jsem žádné plakat,“ řekla Galassiová a přiznala se, že ona plakala často. Chválila svého snoubence, který „neměl žádné pochybnosti“.

„Všechny nás povzbuzoval. Někdy si pobrukoval písničku, aby nás uklidnil,“ řekla Galassiová. Podotkla, že neměli co jíst. „Vůbec nic. Jedinou věc, kterou jsme jedli, byl sníh. Měli jsme ho hodně a to nás drželo. Lízala jsem sníh, abych utišila žízeň,“ řekla.

Záchranáři u hotelu Rigopiano

Záchranáři u hotelu Rigopiano

FOTO: ČTK/AP

V pátek v 11 dopoledne uslyšela zvuk stroje a pak lidské hlasy. Odvětila jim: „Jsem Georgia a žiju.” „To byla ta nejkrásnější věc, kterou jsem kdy řekla.“

„Ztratila jsem pojem o času a pořád se mi nevrátil. Ale myslím, že to trvalo dva dny, možná o trochu víc,“ řekla. Příliš se nemýlila. Vysvobodili ji po 58 hodinách.

Záchranáři odklízejí sníh z laviny, která zasypala hotel.

Záchranáři odklízejí sníh z laviny, která zasypala hotel.

FOTO: ČTK/AP

Z trosek hotelu se podařilo vyprostit devět lidí včetně tří dětí. Dalších 24 je jich pořád nezvěstných. Záchranáři věří, že někteří ještě mohou být naživu, i když už žádné volání nezaslechli. [celá zpráva]