Trump přeposílal vzkaz, v němž jistý uživatel sítě napsal, že jeho dcera Ivanka je "skvělá žena se skutečným charakterem a úrovní". Použil ale uživatelské jméno @Ivanka, které nepatří Trumpové. Nadcházející prezident navíc chybu opakoval.

Reakce adresátky na sebe nenechala dlouho čekat. „A vy jste muž s ohromnou odpovědností. Doporučuji vám, abyste si dával větší pozor na Twitter a abyste věnoval více času seznamování se s okolnostmi klimatických změn,” vzkázala Trumpovi, jenž je na Twitteru velmi aktivní a nezdá se být zastáncem omezování výroby kvůli skleníkovým plynům.

Majicová brala Trumpův omyl s humorem, nečekaný zájem médií ji ale zaskočil. „Přišla jsem dolů a podívala se na telefon. Měla jsem na něm tolik upozornění. Je to velmi neobvyklé poskytovat během jediného dne 45minutový rozhovor BBC a ITV,“ podivovala se Majicová.

Ivanka je neuvěřitelně nudné a časté slovanské jméno. Pletou si mě také s maďarskou betonárkou nazvanou Ivanka Concrete.Ivanka Majicová

Ivanka Majicová má uživatelské jméno @Ivanka, zatímco skutečná dcera zvoleného prezidenta používá hashtag @IvankaTrump. K záměnám docházelo podle Ivany Majicové během předvolení kampaně často, nikdy však v takové míře.

Donald Trump má více než 20 miliónů sledujících a když chybný hashtag přeposlal on, dalo se předpokládat, že to nezůstane bez odezvy.

„Ivanka je neuvěřitelně nudné a časté slovanské jméno. Pletou si mě také s maďarskou betonárkou nazvanou Ivanka Concrete,“ svěřila se ještě Britka, která se dříve angažovala v Labouristické straně. Prozradila také, že kdykoliv si jí někdo spletl s Trumpovou, jala se ho přesvědčovat, aby volil Clintonovou.