Bakra, který měl v bytě na sídlišti v Chemnitzu 1,5 kilogramu výbušnin, se v sobotu 8. října ráno chystala zatknout policie. Dvaadvacetiletý Syřan ale těsně před začátkem akce kolem 7. hodiny ráno vyšel z domu. Na ulici sice narazil na dva policisty, ti si ale nebyli jisti, zda odpovídá popisu podezřelého. Jeden z nich tvrdil, že ano, druhý, že ne, a Bakr tak mohl nerušeně pokračovat v chůzi.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Ne, ne, ne, řekl Bakr policii 

O kousek dál narazil mladý Syřan, který byl pravděpodobně napojen na Islámský stát, na další policejní hlídku. Tentokrát neměli policisté pochyby o tom, že před sebou mají podezřelého. Bakra, o němž věděli, že na sobě může mít sebevražednou vestu, v němčině a angličtině vyzvali, aby si lehl na zem. „Ne, ne, ne!“ zakřičel prý Bakr v reakci a schoval se za auto, odkud se mu přes varovný výstřel policie podařilo utéci.

Syřana, který se dostal až do Lipska, nakonec spoutala a policii předala skupina jeho krajanů. Ve věznici v Lipsku se Bakr před týdnem oběsil, kvůli čemuž se na saské úřady snesla tvrdá kritika. [celá zpráva]

K případu ve čtvrtek uvedl podrobnosti i magazín Stern, podle něhož mohl mít Bakr další komplice. Syřan Chalíl A., který si byt v Chemnitzu pronajímal a nyní je ve vazbě, podle magazínu vypověděl, že Bakrovi začátkem září dal 2250 eur na základě zadání krajana jménem Abú Núr. Dalších 2700 eur si měl prý přichystat pro jiného Syřana, aby mu je v Chemnitzu předal. Mohlo jít o dalšího sebevražedného atentátníka.