Město počítá s uzavřením 3,3 kilometry dlouhého úseku od tunelu u Tulerijské zahrady poblíž Louvru po tunel Jindřicha IV. u Bastily. Denně jím projíždí okolo 43 000 aut. Na místě silnice by v budoucnu měly vzniknout nové zahrady, restaurace a kavárny.

Radnice trvá na tom, že uzavření silnice je definitivní, ale konečné rozhodnutí je na policii. Její prefekt Michel Cadot řekl, že jeho povinností je zajistit plynulost dopravy v metropoli, takže ustanovil technickou komisi, která bude pravidelně vyhodnocovat dopady uzavírky na okolní čtvrti a po půlroce a po roce přednese své zprávy. Cadot varoval, že chodci budou muset autům ustoupit, pokud by nastal dopravní chaos.

„Samozřejmě, že nemáme v ruce křišťálovou kouli, ale jsme přesvědčeni, že pokud se budou nakrátko tvořit dopravní zácpy, tak v dlouhodobém horizontu zmizí, protože se lidé přizpůsobí,“ reagovala mluvčí radnice.

Auta se pravému nábřeží vyhýbala už v létě poté, co zde vybudovali provizorní pláž. Proti trvalému uzavření byli nejen řidiči a dopravci, ale i opoziční Republikáni.

Motoristé nejezdí ani po levém břehu Seiny mezi Muzeem d'Orsay a Almským mostem. Tento úsek byl uzavřen v lednu 2013.