„To, že (zámek) Versailles ve čtyřech případech nakoupil padělky, je trochu nepříjemné, ale to, že je Versailles vystavil a utrácel peníze za restauraci nábytku, který je považován za falešný, je ještě skandálnější,“ cituje server EuroNews experta Didiera Ryknera, který se na odhalení falzifikátů podílel.

KOMENTÁŘE DNE:
Velké úkoly před novou vládou se Zemanem v zádech – Úlohu vlády Andreje Babiše ve vztahu k prezidentovi analyzuje Thomas Kulidakis. Čtěte zde >>

Očima Saši Mitrofanova: Střídání světů v premiérském křesle 

Na to, že se jedná o padělky, upozornil odborník na starožitné židle z 18. století Charles Hooreman a Rykner jeho závěry následně potvrdil.

Ukázalo se, že padělky nechal vyrobit a prodal jeden z nejrespektovanějších odborníků na francouzské starožitnické scéně Bill Pallot. Renomovaný expert s více než třicetiletou praxí se podle svého advokáta přiznal, tvrdí však, že mu nešlo o peníze ale o to, aby si dokázal, že je chytřejší než všichni ostatní.

Skandál nemusí mít dopad jen na Pallota a jeho pravděpodobného komplice - známého pařížského galeristu Laurenta Kraemera - ale i na celý francouzský trh se starožitným nábytkem. Britský Telegraph napsal, že ho to může dokonce zruinovat.