„Nemáme informace o tom, že by mělo v krátké době dojít k útoku, ale víme, čeho jsme byli svědky v západní Evropě. Viděli jsme útoky v Německu, Belgii i ve Francii a byli bychom blázni, kdybychom to ignorovali. Takže je důležité, abychom měli v ulicích strážníky se střelnými zbraněmi, kteří budou schopni reagovat,“ vysvětlil podle BBC londýnský policejní šéf.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

Ozbrojení policisté doplní běžné pořádkové hlídky bez střelných zbraní. Celkem tak bude ulice britské metropole střežit 2800 policistů.

Londýnský policejní šéf v článku pro list Sunday Mail již dříve napsal, že je teroristický útok ve Spojeném království velmi pravděpodobný. „Lze říci, že spíš než zda, je otázkou, kdy k útoku dojde,“ konstatoval Bernard Hogan-Howe.

Policie v Anglii a Walesu už v dubnu oznámila, že vycvičí 1500 nových ozbrojených policistů, ve Skotsku by mělo ozbrojené složky posílit 90 strážců zákona. Policejní odbory ale podle BBC upozornily, že naplnit toto rozhodnutí potrvá až dva roky.