„Není to zvláštní? Když jsem před 17 lety říkal, že by Velká Británie měla odejít, tak jste se mi smáli. Dnes se ale nesmějete,“ řekl Farage na úvod. Důvod je podle něj nasnadě: „Vy si, jakožto politický projekt, lžete.“

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

EU si podle něj lže do kapsy, protože nemá úspěšnou měnu, učinila Řecko chudým, vyvolala masivní přistěhovaleckou vlnu ve Středomoří a rozkmotřila členské státy i společnosti v jednotlivých státech.

Brexit a maják naděje

„Ale největší problém je, že jste podváděli a neřekli Britům a dalším evropským národům pravdu. Vnutili jste jim politickou unii, i když její ústavu lidé v Nizozemsku a Francii v roce 2005 odmítli. Vy jste je prostě ignorovali a Lisabonskou smlouvu pronesli zadem,“ řekl Farage.

ČTĚTE TAKÉ
Nespěchejte a dobře si vše rozmyslete, vzkázala přátelsky Britům Merkelová
Pomohla brexitu lživá kampaň? Farage přiznal „omyl“
Prosadili brexit, ale teď nevědí, co dál, píší britská média

Brexit je podle něj „majákem naděje“. Farage je přesvědčen, že Británie nebude jedinou zemí, která z EU vystoupí. Očekává, že další budou následovat.

Podle něj je ale třeba zachránit vzájemný obchod, který je ku prospěchu všem, i když podle něj je to EU, která má víc co ztratit. Pak Farage urazil všechny poslance, když prohlásil, že sice nikdy v životě neměli pořádnou práci, ale teď by mohli něco udělat, a navrhl jim vytvoření bezcelní obchodní zóny.

„Pak budeme přáteli,“ doplnil.