„Islámský státe, kde jsi?“ hulákali Angličané před irským barem v marseilleském Starém přístavu v narážce na obavy francouzských úřadů, že by se fotbalové Euro mohlo stát terčem útoku islámských teroristů. Jiní pro britský server Express vypověděli, že chuligáni dokonce IS vzývali: „Islámský státe, milujeme tě, opravdu milujeme.“

Pak se strhla rvačka a rozšířila se, takže podniky v okolí raději rychle zavíraly. „Seděl jsem u stolu, když mi najednou vyletěl drink z ruky a začalo to. Opravdu nevím, kdo to začal,“ vylíčil jeden svědek.

Angličtí fotbaloví fanoušci v Marseille

Angličtí fotbaloví fanoušci v Marseille

FOTO: Staff/File Photo, Reuters

Někteří Angličané tvrdí, že byli napadeni jako první. „Nikdo z anglických fanoušků nedělal nic špatného. Několik z nás trochu moc popilo, ale to bylo všechno. Najednou se objevil francouzský gang a zaútočil na nás, házel po nás věci. Museli jsme se bránit,“ vylíčil jeden fanoušek.

Povolali zásahovku

Proti desítkám fanoušků byla nakonec povolána zásahová jednotka, která nasadila slzný plyn. Podle agentury Reuters bylo zraněno šest lidí, dva Angličané a čtyři policisté. Zhruba 30letého muže ze severní Anglie převezli do nemocnice, protože krvácel na hlavě. „Byl sotva při vědomí a ležel v kaluži krve,“ vylíčil britský list.

Evropský šampionát začíná v pátek. Anglie vstoupí do turnaje v sobotu zápasem s Ruskem.

Rozpis mistrovství najdete zde