Zacharčenko si doklad, který je podobný ruskému, vyzvedl jako první. Při té příležitosti prohlásil, že Ukrajina sice zavádí jiné nové občanské průkazy s biometrickými údaji, ale ukrajinské zákony ho nezajímají. „A co se týče této věci (zavádění dokladů - pozn. red.), tak mě vůbec nezajímají,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:
 Návrat do země nižší kvality - „Dvojí kvalita“ u nás a na Západě skutečně existuje, a nejde jen o potraviny, píše v komentáři Jiří Pehe. Čtěte zde >>
  Nepřátelé civilizace - Nad projevem Donalda Trumpa a tím, jak ho ohodnotila některá levicová média, se pozastavuje Alexander Tomský Čtěte zde >>

Mezi prvními, komu pak nový doklad vydal, byla Alexandra Muzurenková. „Konečně můžeme vážně ohlásit naši existenci a hrdě říct, že jsme občané Doněcké lidové republiky,” uvedla.

Pas samozvané Doněcké lidové republiky

Doklad samozvané Doněcké lidové republiky

FOTO: Alexander Ermochenko, Reuters

Doněčtí separatisté vyhlásili vlastní republiku před dvěma lety. Původně tvořila konfederaci s dalším odštěpeneckým regionem, tzv. Luhanskou lidovou republikou. Konfederace se nazývala Nové Rusko. O rok později byl svazek zrušen na základě dohod o příměří uzavřených v Minsku.