Kromě žhářských útoků policie vyšetřovala další násilné útoky, jako poškození majetku či šíření propagandy. Plate se podle agentury DPA snažil vyvrátit domněnku, že útoky na ubytovny jsou převážně záležitostí východní části Německa.

Existují podle něj sice regiony, kde je situace zvlášť kritická, ty se ale nacházejí jak na východě, tak na západě země.

Hasiči při zásahu u hořícího bývalého hotelu v Budyšíně, který se měl stát ubytovnou pro uprchlíky.

Hasiči při zásahu u hořícího bývalého hotelu v Budyšíně, který se měl stát ubytovnou pro uprchlíky.

FOTO: Rico Loeb, ČTK/AP

Naposledy se žhářský útok odehrál v noci na neděli v saském Budyšíně, kde hořela budova hotelu, z nějž se mělo stát ubytovací zařízení pro uprchlíky. [celá zpráva]

Lidé útok ocenili potleskem 

Kolem ještě neobydlené budovy zachvácené plameny se podle policie sešlo dvacet až třicet lidí, kteří požár provázeli potleskem a urážlivými poznámkami. Někteří z nich byli podnapilí a bránili hasičům v práci.

Chování přihlížejících poté ostře odsoudili čelní němečtí politici. [celá zpráva]

Počet trestných činů zaměřených na ubytovny pro migranty loni v Německu skokově vzrostl. Celkem jich loni policie řešila 924, o rok předtím bylo takových případů 199.

Podle nedávno zveřejněných statistik také v Německu stoupl počet trestných činů s krajně pravicovým pozadím. Loni byl meziroční nárůst téměř o třetinu. [celá zpráva]