Hlavní obsah
 

Požáru ubytovny pro uprchlíky v Sasku někteří místní tleskali. Hnusné a odporné, prohlásil ministr

Bývalý hotel v saském Budyšíně, ze kterého se měla stát ubytovna pro migranty, v noci na neděli zachvátil požár. Někteří z přihlížejících to podle policie s radostí vítali, uvedla agentura DPA. Oheň někdo zřejmě založil úmyslně.

 
Požáru ubytovny pro uprchlíky v Sasku někteří místní tleskali. Hnusné a odporné, prohlásil ministr

Střecha hotelu začala hořet v neděli v časných ranních hodinách a plameny ji téměř celou zničily.

Na místě se sešlo zhruba dvacet až třicet lidí. Někteří z nich byli opilí a požár provázeli potleskem i hanlivými poznámkami. Podle policistů se někteří z přihlížejících dokonce snažili hasičům bránit v likvidaci požáru.

Saský premiér Stanislaw Tillich je následně označil za „zločince“.

„Ten, kdo bezostyšně tleská, když hoří domy, a kdo k smrti děsí uprchlíky, je hnusný a odporný,“ napsal na Twitteru na adresu přihlížejících spolkový ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Je nesnesitelné, jak otevřeně dochází k projevům nenávisti vůči cizincům
saský ministr vnitra Markus Ulbig

Policie dočasně zadržela dva dvacetileté mladíky, kteří odmítali uposlechnout jejich výzvy a z místa odejít.

Oheň nikoho nezranil, bývalý hotel byl prázdný. Příčina požáru dosud není známá, vyšetřují ji ale kriminalisté, kteří se specializují i na extremismus.

Hasiči při zásahu u hořícího bývalého hotelu v Budyšíně, který se měl stát ubytovnou pro uprchlíky.

Foto: Rico Loeb, ČTK/AP

Požár zničil velkou část střechy hotelu, který se měl stát ubytovnou pro uprchlíky.

Foto: Christian Essler, ČTK/AP

„Je nesnesitelné, jak otevřeně dochází k projevům nenávisti vůči cizincům,“ prohlásil saský ministr vnitra Markus Ulbig.

Bývalý hotel měl poskytnout domov třem stovkám migrantů.

Blokáda autobusu

V Německu v souvislosti s migrační vlnou rostou projevy nesnášenlivosti vůči migrantům a cizincům. Počet trestných činů s krajně pravicovým pozadím v zemi loni ve srovnání s rokem 2014 vzrostl téměř o třetinu. [celá zpráva]

Mezi tamními politiky vyvolal pobouření páteční incident, při kterém v saském Clausnitz odpůrci migrantů zablokovali autobus mířící do uprchlického centra.

Na běžence při tom křičeli  „Cizinci domů!“, uvedl web listu Die Welt, ozývalo se také „Wir sind das Volk!“ (My jsme národ). Slogan používali Němci při protestech proti někdejší komunistické vládě v NDR před pádem Berlínské zdi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků