„To je naprostý nesmysl,“ řekl Bremer agentuře AP a dodal, že se podařilo dopadnout třiasedmdesát podezřelých, přičemž dvanácti z nich se žalobci pokusí prokázat sexuální útok. Podíl migrantů neupřesnil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Naprostá většina podezřelých spadá do obecné kategorie uprchlíci,“ potvrdil kolínský prokurátor AP, aniž by upřesnil, odkud podezřelí pocházejí. Deník The Independent přitom právě s odvoláním na Bremera napsal, že se většiny napadení žen a dívek dopustili muži alžírského, tuniského a marockého původu, kteří už však v Německu pobývají delší dobu.

Nově jmenovaný šéf kolínské policie Jurgen Mathies po svém uvedení do funkce konstatoval, že si použitou metodu obklíčení a odstřižení žen od skupiny přátel útočníci pravděpodobně „přivezli“ ze zemí původu, kde je poměrně běžná.

Domluvili se zřejmě na sociálních sítích

O tom, že by útoky ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem někdo přímo plánoval, němečtí vyšetřovatelé důkazy neshromáždili. Zdá se však, že se pachatelé svolali spontánně, prostřednictvím internetových sociálních sítí.

Sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem ale i dalších německých městech pobouřily německou veřejnost a nahnaly vodu na mlýn protipřistěhovaleckému hnutí Pegida a dalším organizacím, jež vystupují proti přijímání migrantů.

Napadené ženy nahlásily v Kolíně na Rýnem celkem 1075 napadení, přičemž 467 z nich mělo sexuální charakter různé intenzity od slovního obtěžování až po znásilnění, napsala AP.