Aerolinky Turkish Airlines zrušily 265 letů na Atatürkovo letiště v Istanbulu a 37 letů na letiště Sabihy Gökçenové. Na toto druhé istanbulské letiště zrušily 34 letů i nízkorozpočtové aerolinky Pegasus Airlines.

Podle mluvčí pražského letiště Lenky Zvolánkové byl ve čtvrtek zrušen jeden let Turkish Airlines do Prahy s příletem v 17:45 SEČ, tudíž se neuskuteční ani odlet z Prahy do Istanbulu v 18:40 SEČ. V pátek ráno pak nepřiletí plánový spoj z Istanbulu do Prahy a zrušen je i následný odlet v 10:00 SEČ.

Sněžení na istanbulském letišti

Sněžení na istanbulském letišti

FOTO: ČTK/AP

Raději nevycházejte

Úřad istanbulského guvernéra již ve středu varoval obyvatele města, aby raději nevycházeli na ulici, pokud to není nezbytně nutné. Pro údržbu městských komunikací bylo vyčleněno přes 1000 vozidel na odstraňování sněhu. Sněhové srážky se očekávají až do 2. ledna, uvedl turecký deník Zaman.

Řecko mrzne

Po týdnech relativně jarních teplot zasáhl mráz také Řecko. Prudký pokles teplot ochromil zejména sever země a horské oblasti, kde napadl i sníh. Provoz komplikovaly zledovatělé vozovky, napsala agentura DPA s odvoláním na řecké úřady.