„Zaplatil jsem, abych letěl s izraelskou společností, a ne s Čechy,” citoval server jistého pasažéra jménem Jossi, „Cítím se v bezpečí jen s izraelskou leteckou společností.”

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Let do Paříže si od českých aerolinek pronajala izraelská letecká společnost Arkia, jejíž dva stevardi byli na palubě českého stroje. Ani to ale některé cestující neuklidnilo. Situace se normalizovala až po příjezdu policie, přesto někteří cestující dál odmítali do letadla nastoupit. Let měl nakonec asi hodinové zpoždění.

Pasažérka Daniela uvedla, že kvůli českým aerolinkám nastalo na letišti mezi cestujícími veliké pozdvižení. „Byl tam jeden agresivní pasažér, který incident rozdmýchal,” dodala.

"Deset cestujících bylo vyloučeno z přepravy," řekla ČTK mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková. Více o incidentu nevěděla, ale doplnila, že nemá žádné informace o napadení české posádky letadla. Pro Novinky se nevyjádřila, podle sdělení firmy je do úterý na služební cestě.

Společnost Arkia v prohlášení uvedla, že ji přehnaná reakce některých cestujících šokovala. Zdůraznila, že Travel Service patří k největším a nejspolehlivějším aerolinkám v Evropě a že česká firma svá letadla pronajímá několika izraelským společnostem.

„Zajišťuje i pravidelné lety mezi Izraelem a Evropou,” uvedla Arkia.