"Chci v tomto řízení vyvrátit všechna zbývající obvinění, neboť jsem se ničeho špatného nedopustil," prohlásil. "Po procesu se s radostí znovu ujmu svých povinností," dodal.

Hannoverský soud má rozvrženo 22 stání. Při tom zahajovacím ve čtvrtek četla státní zástupkyně obžalobu.

O ničem jsem nevěděl, tvrdí

Je to vůbec poprvé, kdy v Německu soudí prezidenta. Wulffovi hrozí až tři roky vězení, upozornila ČTK.

Případ se točí kolem necelých 750 eur (přibližně 20 000 Kč), za které údajně podnikatel ve filmovém průmyslu David Groenewold hostil Wulffovu rodinu v roce 2008 při jejím výletu na mnichovský pivní festival Oktoberfest. Prokuratura tvrdí, že Groenewold tak chtěl motivovat Wulffa, aby uvolnil veřejné prostředky na jeho připravovaný filmový projekt John Rabe – Ctihodný občan třetí říše. Peníze nakonec Groenewold skutečně získal.

Wulff od počátku tvrdí, že o Groenewoldových úhradách nic nevěděl.

V názoru na jeho záměr vrátit se do veřejného života v případě zproštění viny je německá veřejnost rozdělena. Padesát procent Němců si myslí, že by se mohl Wulff znovu o veřejné funkce ucházet, 47 procent je proti.

Kauza, kterou projednává hannoverský soud, ale byla jen jednou z příčin Wulffovy loňské rezignace na nejvyšší úřad. Kromě výletu na Oktoberfest byl prezident zapleten i do aféry s přijetím údajně zvýhodněného úvěru na 500 000 eur.