„Nechci patřit do stejné skupiny vyznamenaných jako Szaniszló,“ uvedl šéfredaktor listu Népszava Péter Németh. Připojilo se k němu několik dalších novinářů, kteří Táncsicsovu cenu taky vrátili.

Ministr pro národní zdroje Zoltán Balogh, který za předávání nese zodpovědnost, vyslovil dodatečně politování nad udělením ceny Szaniszlóovi. Ministr tvrdí, že před udělením ceny neznal jeho radikální antisemitské názory.

Szaniszló pracuje v Televizi Echo. Ve svém nedávném komentáři tvrdil, že v Maďarsku neexistuje antisemitismus, čehož důkazem je, že do země se stěhuje stále více Židů.

„Ani v Americe, Švýcarsku ani v Izraeli se Židé nemají tak dobře, jako v Maďarsku. Proč by u nás zůstávali, kdyby v Maďarsku existoval antisemitismus?“ napsal novinář. V jiném komentáři označil Romy za „opice“.

Řád za zásluhy dostal archeolog Kornél Bakay, který je rovněž známý antisemita. Přišel s tezí, že za středověkým obchodem s otroky stáli Židé. Stejný řád převzal i zpěvák a baskytarista nacionalistické rockové skupiny Kárpátia János Petrás. Skupina ve svých textech otevřeně vyzývá k revizi stávajících maďarských hranic a připojení tzv. odtržených území a používá velkouherské symboliky. Účastnila se i pochodů dnes již zakázané Maďarské národní gardy.