„Premiér vydal pokyn své právní zástupkyni na stažení žaloby,“ potvrdil premiérův mluvčí Erik Tomáš. Karikaturista konstatoval, že jsou dvě možnosti, proč Fico žalobu stáhl. „Jedna je, že se bojí rozsudku, a druhá, že mě začal mít rád. Protože vím, že on není zbabělý, tak si myslím, že mě začal mít rád,“ reagoval Šútovec.

Karikaturista namaloval v roce 2009 Fica, jak sedí u lékaře, který drží v rukou rentgenový snímek jeho páteře. „Nemýlil jsem se, ta vaše bolest krční páteře je čistě fantomová,“ říká lékař.

Fico karikaturistu zažaloval s tím, že svůj pracovní program musel opravdu zrušit kvůli nepřestávajícím bolestem páteře. „Takto zveřejněná karikatura jasně těží z vážného poškození mého zdraví, provázeného bolestmi, a z tohoto poškození si dělá posměch,“ odůvodnil tehdy žalobu Fico.

Šútovec u soudu řekl, že karikaturu neinspirovaly premiérovy bolesti zad, nebyla premiérova bolest, ale jeho charakter a působení v roli politika. Soudy opakovaně konstatovaly, že politik je povinný snášet kritiku. Fico však trval na svém a odvolal se k Nejvyššímu soudu. Nyní žalobu stáhl.