Dívka přitom byla kvůli obviněním šikanována a musela se dokonce odstěhovat od rodiny.

Davey opakovaně popíral, že by tehdy třináctiletou dívku znásilnil na své farmě. Zločin popřel nejdříve před dvaceti lety a podruhé loni v dubnu, kdy byl zadržen v souvislosti s opětovným otevřením případu.

Žalobkyně uvedla, že dívka tehdy šla hostinskému, který byl rodinným přítelem, pomoci nakrmit prasata. Ten jí za to dovolil projet se na koni.

Pak ji vzal do domu, kde žil se svou ženou. V předsíni ji bezohledně sexuálně napadl.

Dívka se svěřila kamarádce a ta navzdory slibu mlčenlivosti pověděla vše matce znásilněné. Davey byl zdržen, ale nenašlo se dost důkazů.

Dívka pak čelila brutální šikaně. Zfackovala ji budoucí žena hostinského i další děvčata, která také chodila k Daveyovi jezdit na koních.

Spravedlnosti bylo učiněno zadost

Soudce Bernard Gateshill při vynášení verdiktu řekl: „Vaše mladá oběť strávila dvacet let v myšlenkách, že jste ji znásilnil a unikl trestu. Skutečně jste jí zničil život. Realitou je, že jste dvacet let unikal spravedlnosti a vaše oběť musela čekat dvacet let na uznání faktu, že jste jí ublížil.“

Detektiv inspektor Howard Atkin z týmu yorkshireské policie, který prošetřuje staré případy, řekl, že Davey je nebezpečné individuum. Podle něj zneužil v roce 1992 svého postavení staršího muže, který byl zároveň rodinným přítelem, a znevěrohodnil výpověď oběti. Atkin dodal, že spravedlnosti bylo tentokrát učiněno zadost, i když v tomto případě bylo čekání dlouhé. Ocenil i odvahu rodiny otevřít znovu starý případ.