Když potápěči prohledávali soukromou kapitánovu kajutu, našli v ní ženské prádlo a kosmetický kufřík. Jsou přesvědčeni, že patřil Domnice Cemortanové, která byla s kapitánem na můstku.

Cemortanová při šestihodinovém výslechu překvapivě vyšetřovatelům řekla, že je do kapitána zamilována. „Miluji ho, ale není fér mu zničit reputaci. Každý do něj šije,“ vypověděla.

Vyšetřovatelům potvrdila, že ji kapitán vzal na můstek jako svého hosta, aby viděla, jak loď pozdraví ostrůvek Giglio. „Byla jsem na můstku, protože miluji kapitána a shledávám ho okouzlujícím a fascinujícím,“ řekla listu La Stampa tanečnice, která má moldavské i rumunské občanství.

FOTO: Novinky

I další členové posádky uvedli, že kapitán a Cemortanová měli blízký vztah. Cestující už dříve potvrdili, že Cemortanová a kapitán večeřeli asi 40 minut před katastrofou a dali si sklenku vína.

Video

Expirované video

Záhadná Moldavanka: Kapitán neopustil loď mezi prvními

Cemortanová pracovala pro společnost Costa Crociere jako tanečnice a průvodkyně. Na osudné plavbě však byla jako host. Neměla ale svou kajutu a zřejmě přebývala v kapitánově.

Dříve ale Moldavanka tvrdila, že s kapitánem nic nemá. [celá zpráva]

Schettino má pro tanečnice slabost. I jeho žena byla dříve tanečnicí.