Mohammed Chowdhury (21), Shah Rahman (28), Gurukanth Desai a Abdul Miah se přiznali k plánu zaútočit na burzu. K dalším plánům na teroristické útoky se přiznalo také dalších pět mužů.

Jeden z obviněných teroristů Abdul Miah

Abdul Miah

FOTO: ČTK/AP

U soudu všichni uvedli, že je inspirovala kázání nedávno zabitého představitele jemenské al-Káidy, v Americe narozeného Anwara al-Awlakiho.

„Jejich záměrem bylo vyvolat hrůzu, ekonomické škody a nepokoje. Ale zvolili metodu, při níž by byli ohroženi i lidé,“ uvedl žalobce Andrew Edis.

Jeden z obviněných teroristů Mohammed Chowdhury

Mohammed Chowdhury

FOTO: ČTK/AP

Na jednom ze seznamu útoků bylo vedle burzy i jméno starosty Borise Johnsona, dvou rabínů a amerického velvyslanectví. Tam chtěli poslat dopisové bomby.

Všichni také hovořili o možnosti nastražit bomby na záchodech hospod ve městech, kde žili. Také hovořili o tom, že by odcestovali do zahraničí, kde by prodělali výcvik.

Jeden z obviněných teroristů Shah Rahman

Shah Rahman

FOTO: ČTK/AP

Na konci listopadu 2010 si Chowdhury a Rahmam šli prohlédnout centrum Londýna, přičemž je sledovali i tajní agenti. Zatčeni byli v prosinci téhož roku ještě předtím, než udeřili. Sledováni byli několik let. V roce 2008 byly u některých provedeny i domovní prohlídky.

Jak reálné byly jejich plány, ale není zcela jasné. Skupina byla ve spojení přes internet a mobilní telefony, ale také se setkávala na místech, kde je nemohly zaznamenat kamery, jako jsou parky. Varovali se navzájem před štěnicemi. Nesestrojili však žádné bomby a ani si neopatřili chemikálie k výrobě výbušnin.