Podle deníku Corriere della Sera loď nyní spočívá na boku u ostrova Giglio v hloubce asi 15 metrů, ovšem na 37metrovém schodu. Postupně se posouvá k jeho okraji a hrozí, že se zřítí do srázu a celá se potopí. K posuvu trupu mohlo přispět i neklidné moře.

Video

Expirované video

Záchranáři byli staženi z výletní lodi.  Zdroj: Reuters

„Sklouzla o devět centimetrů vertikálně a posunula o 1,5 centimetru horizontálně. Okamžitě jsme ji evakuovali. Operace je přerušena, budeme monitorovat stabilitu a nevíme, kdy práce obnovíme,“ řekl mluvčí hasičů a záchranářů Luca Cari a dodal: „Toho jsme se obávali.“

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Na palubě potopené lodě našli další tělo. Zdroj: Reuters

„Rozhodně se pohybuje,“ potvrdil problém mezinárodní expert listu Daily Telegraph. „Domníváme se, že trup byl proražen několika špičkami skalního útesu. Jestliže se ale začne příliš pohybovat, může se zlomit a to by byl velký problém.“

 

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Mapy.cz

„Je to naše noční můra,“ prohlásil italský ministr pro životní prostředí Corrado Clini. „Loď má nádrže plné paliva. Je to těžký topný olej, který by mohl klesnout ke dnu, což by byla katastrofa,“ dodal s tím, že nebezpečí úniku je extrémně vysoké.

Záběr protrženého trupu lodi pod hladinou

Záběr protrženého trupu lodi pod hladinou

FOTO: ČTK/AP

Video

Expirované video

Autentické záběry zachycující zážitky pasažérů potápějící se lodi. Zdroj: Reuters

Na palubě lodi se nachází asi 2500 tun pohonných hmot, zatím ale nebyl hlášen žádný únik. Na pomoc s odčerpáváním byla podle informací AP povolána nejmenovaná dánská společnost.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Zraněného člena posádky vytáhl z potopené lodi vrtulník. Zdroj: Reuters

Loď byla podle informací Reuters pojištěna na 405 miliónů eur pojišťovacími společnostmi XL a RSA, které se specializují na dodatečné pokrytí případů újmy na zdraví. Podle analytika Joye Ferneyhougha z Espirito Santo Bank v Londýně dosáhnou náhrady újmy na zdraví a dalších škod asi dvojnásobku této částky, uvedla ČTK.