Záběry zachycují Strausse-Kahna krátce poté, co měl pokojskou donutit k sexu, jak jej obvinila Diallová. Klidně vypadající finančník na nich sjíždí výtahem do recepce, zaplatí účet a před hotelem nastupuje do taxi.

Na druhé sekvenci je vidět Diallová v rozhovoru s hotelovým personálem. Na jednom ze záběrů gestikuluje, podle některých kolegům předvádí, jak byl útok proveden. Pak hovoří s hotelovým detektivem, který přivolává policisty. Diallová potom klidně očekává jejich příjezd.

Francouzská televize rovněž zveřejnila záběry pořízené v temné hotelové chodbě, na nichž se dva zaměstnanci hotelu Sofitel objímají a tančí radostí. Podle některých novinářů klid to svědčí pro konspirativní teorii, že vše bylo na Strausse-Kahna nachystáno. [celá zpráva]

Strauss-Kahn byl později zproštěn obvinění z pokusu a znásilnění a vynuceného orálního sexu, protože Diallová byla považována nevěrohodnou, neboť měla styky s drogovým podsvětím a ve výpovědích často lhala. Přišel ale o post šéfa MMF a šanci jít do prezidentských voleb za socialisty.
Styk s Diallovou, k němuž podle něj dala pokojská souhlas, nedávno označil za hloupou záležitost.