Huntera před deseti lety zasáhlo elektrické vedení o napětí 10000 voltů. S autem havaroval do sloupu, a když se pokoušel pomoci spolujezdci, zavadil o drát. Proud tehdy dvacetiletému muži spálil obličej a lékaři mu navíc museli amputovat nohu.

"Viděl jsem Hunterovy fotografie po deseti letech plastických operací, ale když mi přišel otevřít dveře čtyři měsíce po transplantaci, zkameněl jsem překvapením," napsal zpravodaj BBC Michael Mosley.

Mitch Hunter po dopravní nehodě utrpěl vážné zranění při kontaktu s vedením elektrického proudu.

Mitch Hunter po dopravní nehodě utrpěl vážné zranění při kontaktu s vedením elektrického proudu. Fotografie z doby těsně po operaci

FOTO: fotobanka Profimedia

Chirurgové se sice pokoušeli muži obličej upravit, ale nevedlo to k žádnému výsledku. Lidé na ulici na něj zírali a děti se ho bály. Rozhodl se proto pro transplantaci. Říká, že bezprostřední motivací bylo narození syna Claytona. "Nejhorší bylo, když přátelé začali mít děti, pak měl dítě i můj bratr, pak se narodil Clayton a řekl jsem si, že nechci, aby se mě děti bály," popsal.

Mitch Hunter před operací

Mitch Hunter před operací

FOTO: fotobanka Profimedia

Po operaci byl jeho obličej nateklý, ale nyní, když otok zmizel, je podle zpravodaje BBC výsledek překvapivý. Hunterovi se pomalu vrací do obličeje cit, je schopen například zvednou obočí nebo se usmát. "První cit se do obličeje dostane tak měsíc dva po operaci, normálně se bude cítit asi tak rok a půl po operaci," řekl BBC Pomahač.