Dívka se oběsila 12. července, jen pár dnů poté, co se účastnila oslav na závěr školního roku. Den před smrtí byla u ošetřující lékařky, podle které neměla sebevražedné tendence. Její matka si ale myslí, že už byla rozhodnuta se zabít.

Před sebevraždou napsala dívka psycholožce Moiře Binghamové, která ji naposledy vyšetřovala v květnu. V listu stálo: „Všechno, co jsem Vám řekla, bylo čistě soukromé a mé matce se o tom nemělo nic říkat. Jsem Vámi šokována, zradila jste mne.“ Současně uvedla, že končí s léčením, protože ztratila důvěru v zařízení, které mělo na starosti psychicky nemocné děti a mládež.

Bighnamová při slyšení u soudu uvedla: „Její reakce byla velmi prudká. Měla velký vztek. Vztek na mě.“

Zařízení pro psychicky nemocné děti se brání, že důvodem selhání je nedostatek zaměstnanců a nezkušená písařka, která dopis poslal jinam, než měl odejít. Koroner Simon Burgeová uvedla, že v kanceláři zařízení panoval chaos.

Dívka se léčila dlouhodobě a nikdy si nepřála, aby ji ošetřovali rodiče. U soudu nebylo uvedeno, jak se stavěla její matka k tomu, že dívka, které už měla za sebou několik sebevražedných pokusů, užívala konopí.