Na bezpečnostní fórum do Bělehradu se v pátek sjelo více než 70 významných zahraničních hostů. Schwarzenberg byl usazen do křesla, kde byl v záběru kamer a měl na něj výhled sál plný odborníků. Po chvíli soustředění začal český ministr pospávat. Jeho zhruba půlhodinové zdřímnutí pouze občas přerušil potlesk zesílený reproduktory.

Čtěte také: Schwarzenberg v minulosti klimbal už leckde

Podle Kuriru Schwarzenbergovo počínání překvapilo také hlavní organizátorku fóra Sonju Lichtovou ze srbského ministerstva zahraničí, která neustále sledovala, zda se český ministr hodlá vrátit do bdělého stavu. List si navíc všímá dalšího svérázného prvku, kterým na sebe Schwarzenberg upoutal pozornost: nepřehlédnutelných červených ponožek.

Šéf TOP 09 v předvolební kampani přivírání víček při oficiálních událostech hájil tím, že když se plácají blbosti, tak spí. Připustil nicméně, že poslouchá stále.

Bělehradské bezpečnostní fórum se koná od středy do pátku, sjeli se na něj delegáti zastupující země Evropské unieNATO a také zástupci výzkumných a vědeckých institucí či médií. Probírají evropskou a globální bezpečnost, regionální spolupráci a zahraniční politiku.