Do Londýna přijela za vidinou lepšího života a více peněz, místo toho je nyní traumatizovaná z incidentu, který se odehrál před několika dny, řekli médiím přátelé mladé Polky. Ta musela skákat z okna do náruče pořádkového policisty, aby se zachránila z ohněm zasaženého domu, který zapálili rabující chuligáni.

Své 37leté sestře Beatě Mecajové Monika řekla, že byla absolutně vyděšená. Myslela si prý, že zemře. Od samotného incidentu v londýnské čtvrti Croydon téměř přestala mluvit. Plánuje v nejbližší době vyhledat lékařskou pomoc.

Polku odvedli po skoku z okna policisté do bezpečí.

Polku odvedli po skoku z okna policisté do bezpečí.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Monika je po tom všem neuvěřitelně traumatizovaná. Cítí, že se jen těsně vyhnula smrti," uvedla její sestra.

Oheň se šířil z hořícího obchodu

"Bydlí nyní u mě a já se o ní starám. Zabere to chvíli, než se přes to všechno dostane. Do Velké Británie přišla teprve před několika měsíci. Jsme zděšené z toho, že se tu něco takového vůbec může stát. Vždy jsme si o této zemi myslely, že je velmi civilizovaná," dodala Beata Mecajová.

Konczyková vyrostla v polském Koronowu a do Anglie se odstěhovala v březnu, aby se přidala ke své sestře, která tam pracuje v obchodě Poundland. Dvaatřicetiletá žena byla jednou ze čtyř osob, které musely vyskočit z oken domu. Oheň z hořícího obchodu s nábytkem se totiž nekontrolovatelně šířil na obytný dům.