Dvacetiletý stavební dělník Charles zemřel loni před Vánocemi po rutinní operaci v nemocnici v Hexhamu. Rodiče byli zdrceni a podali na nemocnici žalobu. Aby jim v těžké chvíli ulehčila, rozhodla se Charlesova teta konečně prozradit, že mají dvě vnoučata.

Čtyřicetiletá sestra Charlieho matky, Sarah Ashmanová, žije 14 let se svou dnes už manželkou Claire v Choppingtonu. Pár se dlouho pokoušel o potomka. Když sehnal dárce spermatu, Claire otěhotněla. Dítě ale nedonosila, protože upadla na schodech a potratila. Charlesovi bylo v té době 16 let a sám tetě nabídl pomoc a daroval své sperma. Claire pak porodila chlapce Carltona, kterému je dnes pět let, a dívku Sarah, jíž jsou dva roky.

„Charlie byl úžasný. Když zemřel, bylo to naše tajemství. Musela jsem to ale sestře říct. Nemohla jsem žít, aniž bych jí to pověděla, protože jsou to jejich vnoučata,“ uvedla Ashmanová.

Rodiče byli nejprve šokováni, ale překvapení záhy vystřídala radost. „Když Charlie zemřel, zlomilo mi to srdce. Mysleli jsme si, že jsme o všechno přišli. Ale něco po něm zůstalo. Kéž bychom se to dozvěděli před jeho smrtí, aby věděl, že jsme to přijali,“ řekla britskému listu matka Charlese.

Dodala, že jejímu manželovi přišlo podivné, jak dokonale je malý Carlton Charliemu podobný.