V sobotu v polednem byly evakuovány už tři čtvrtiny pasažérů. Dva vlaky z tunelu vytlačovaly dieselové lokomotivy a cestující ze zbylých dvou vlaků byli evakuováni už v noci, dodal Smets, podle nějž poruchy způsobil velký teplotní rozdíl uvnitř a vně tunelu. Vlaky selhaly, když na francouzské straně vjely z mrazivého počasí do teplejšího tunelu.

Část cestujících byla evakuována pomocí kyvadlových vlaků, ale část jich musela strávit noc v tunelu. Čtyři vlaky ale nakonec byly dieselovými lokomotivami odtaženy na britskou stranu. 

Situace, která v noci na sobotu nastala, nemá podle Smetse obdoby. Vlaky společnosti Eurostar zablokovaly oba tunely a doprava se zcela zastavila.

John Keefe ze společnosti Eurotunnel uvedl: "Čtyři vlaky Eurostar se porouchaly naráz. To je naprosto bezprecedentní. Za patnáct let od otevření se nikdy neevakuovaly vlaky Eurostar. V noci jsme evakuovali dva vlaky."

Vlaky pojedou až pondělí

V terminálech na obou stranách Eurotunelu čeká mnoho cestujících. Návrat k normálnímu provozu předpokládá společnost až v pondělí. "Eurostar zrušila všechny své služby po celou sobotu. Důvodem jsou špatné meteorologické podmínky," uvedla společnost v sobotním prohlášení.

Další vlaky, které do tunelu mířily z Paříže a Bruselu, byly poslány zpátky.