Neštěstí se stalo poté, co krotitel v manéži zakopl. Tři z pěti tygrů na něj před zraky asi 200 diváků skočili, popsal mluvčí hasičů. Lékaři museli ošetřit i některé z návštěvníků, kteří utrpěli šok.

Policie a úřad bezpečnosti práce začaly hned případ vyšetřovat. Posuzují ho jako pracovní úraz. Podle organizátorů show se podařilo pracovníkům cirkusu rychle zasáhnout a zvířata od krotitele oddělit. Tygry dostali do jednoho kouta a zahnali je do klece. Dva lékaři, kteří seděli v publiku, těžce zraněnému poskytli první pomoc.

Pořadatelé si halu, v níž se představení odehrávalo, pronajali od hamburské zoologické zahrady v roce 1999. Od té doby ji využívají ke své produkci. Vedení zoo vyjádřilo nad událostí politování. Připomnělo ale, že s představením nemá zahrada nic společného a že se nejednalo o její akci.

Pořadatel Stefan Pagels označil neštěstí za "tragickou nehodu". Podle něj tygří útok nebyl zlý, ale zvířata si chtěla jen hrát. Při špičkových výkonech se zvířaty či na visuté hrazdě se navíc nehoda může snadno přihodit. Mladého krotitele šelem si ředitelství vybralo pro jeho klidné a rozvážné zacházení se zvířaty. Ještě v noci po tragické příhodě se cirkusový soubor rozhodl ve vystoupeních pokračovat, ale bez tygrů.