Dannatt tvrdí, že Brown odmítl vyslat další posily do Afghánistánu. Současně dal najevo, že je roztrpčen tím, jak malou podporu armáda dostávala v posledních letech. Podle něj bylo její působení velmi obtížné, protože "měla jednu ruku pořád přivázanou za zády".

Dannatt přitom tvrdí, že armáda měla prostředky na posílení kontingentu v Afghánistánu. „Jestliže armáda říká, že potřebuje více vojáků a může je zásobovat, tak by to měli přijmout a posílit ji na úroveň, kterou doporučujeme,“ řekl Dannatt. "A jestliže to znamená najít další zdroje a dát více energie, tak se to má zkusit. Když vedete operaci, děláte to z jediného důvodu - aby uspěla,“ dodal.

Kancelář premiéra to ale popírá. Podle ní není pravda, že by premiér "odmítl vyslat další vojáky nebo jim poskytnout adekvátní zdroje".

V Afghánistánu letos vzrostl počet britských vojáků na 9000, přitom ještě v roce 2007 jich bylo 7800. Vojenští experti se však shodují, že bylo potřeba ještě více lidí. I USA chtějí posilování kontingentu. Také britské jednotky v poli volají po posilách a lepším vybavení, zejména po dalších vrtulnících.

Válka v Afghánistánu je v Británii stále méně populární  V pondělí tam padl další britský voják, kterého zabila nastražená nálož, když byl na hlídce v provincii Hílmand. Celkem si od roku 2001válka vyžádala už 220 obětí.