Neštěstí se stalo v poledne, tedy v době, kdy byla pláž Maria Luisa v letovisku Albufeiře vyhledávaném zahraničními turisty plná lidí. Na pláž dopadly obrovské bloky skály, které pohřbily několik lidí. Portugalská agentura Lusa citovala svědka, který uvedl, že se zřítila část svahu a na pláž až k moři padaly kameny. To mezi lidmi vyvolalo velkou paniku.

Jiný svědek vypověděl, že viděl "obrovský mrak prachu" a slyšel "ohlušující rachot, jakoby se zřítilo letadlo".

Podle civilní ochrany jsou dosud oběti dvě: šedesátiletý muž, kterého postihl infarkt, a osmatřicetiletá žena, která podlehla zraněním v nemocnici. Čtyři osoby jsou dosud zavaleny. Záchranáři je lokalizovali pod kameny, nejeví však žádné známky života. Tři lidé museli být převezeni do nemocnice a několik dalších, kteří utrpěli lehčí zranění, bylo ošetřeno na místě.

Záchranné operace, na nichž se podílejí desítky hasičů a četníků za pomoci těžké techniky, zkomplikoval příliv, který zaplavil část pláže. Hasiči za pomoci buldozerů srazili zbylé části srázu, aby zabránili novému neštěstí.

Neštěstí se dalo předpokládat

Úřady podle velitele četníků o nebezpečí zřícení srázu věděly a oblast byla označena panely. "Zřícení se dalo předpokládat," řekl tisku, ale neupřesnil, proč nebyl vstup na pláž zakázán. Nyní četníci vstup na pláž ležící několik kilometrů od centra města odřízli. Na místě je zřízena polní nemocnice a k dispozici psycholog.

Na místo neštěstí se okamžitě vypravil portugalský prezident Aníbal Cavaco Silva, který je v oblasti na dovolené, spolu s premiérem Josém Sócratesem, jenž zrušil svůj program. Přímořské letovisko Albufeira je jedním z nejnavštěvovanějších v Portugalsku. Přijíždějí sem v létě celebrity z Portugalska i zahraničí a o lokalitě se hovoří jako o portugalském Saint-Tropez.