„Souhlasím s tím, co říká Rzeszut. Dlouhé roky byl státním prokurátorem a ví, o čem mluví. Možný novinový titulek ‘Natascha Kampuschová nalezena mrtvá‘ nás děsí ze všeho nejvíc,“ řekl Ludwig Adamovich, někdejší prezident federálního ústavního soudu. Rzeszut o víkendu oznámil, že Priklopil měl bezpochyby komplice, kteří mohou Kampuschové usilovat o život.

Adamovich souhlasí, že teorie o jednom trýzniteli je málo pravděpodobná. Podle něj to vyplývá z výpovědí svědků a vyšetřovacích zpráv. „Natascha Kampuschová by do toho měla vnést jasno. Doufám, že to udělá, je to v jejím zájmu. Existuje možnost, že je ohrožen její život,“ řekl.

Vyšetřovatele mate skutečnost, že Kampuschová při první výsleších po útěku od Priklopila uváděla, že „nezná jména“. Později svá tvrzení změnila a tvrdila, že o žádných Priklopilových komplicích neví. Obnovení vyšetřování později zhodnotila slovy, že v něm nevidí žádný smysl. Kriminalisté mimo jiné vyšetřují podezření, že byl Priklopil napojen na skupinu zapletenou do dětské pornografie. To se zatím nepotvrdilo.

Priklopil Kampuschovou unesl v jejích deseti letech, když byla na cestě do školy. Ve svém domě na okraji Vídně ji držel do jejího útěku po osmi letech v srpnu 2006.