"Nemáme pro tuto zástavu srdce vysvětlení," řekl profesor Laurent Lantiéri z nemocnice Henriho Mondora na pařížském předměstí Créteil, který se na transplantaci podílel. Podle něj je smrt spojována se srdečními potížemi a ne se samotnou transplantací.

„Všechny biopsie, které jsme provedli, ukázaly, že nebylo žádné odmítnutí (transplantátů ze strany organismu) ani cévní problémy. Infekce je běžným jevem u lidí s transplantacemi,“ řekl lékař.

Muž, kterému bylo něco přes třicet let, utrpěl při nehodě v roce 2004 vážné popáleniny, které mu znemožňovaly jakýkoli společenský život. Byl šestým člověkem, jemuž transplantovali obličej, ale prvním, kterému současně transplantovali ruce.

Nahradili mu celý obličej nad rty včetně nosu, očních víček, uší, kůže na čele a na hlavě. Operace trvala 30 hodin a podílelo se na ní 40 specialistů. Víčka se transplantovala vůbec poprvé.

Lantieri zdůraznil, že transplantace byla úspěšná. „Ukázalo se, že technicky je možné, aby víčka fungovala. Po pár týdnech víčka, která nikdy předtím nebyla transplantována, se začala pohybovat.“