„Oba špióni udržovali tajný vztah, který se kontrarozvědce nepodařilo odhalit. Na utajených schůzkách na lodích, v parku Topcidar na okraji Bělehradu a bezpečných budovách na nábřeží Sávy Stanišić předal v květnu a červnu 1995 CIA informace o místech, kde bosenští Srbové drželi 388 rukojmích OSN, radil CIA při hledání masových hrobů, předal jí dokumenty o podílu jugoslávských firem na výstavbě bunkru iráckého diktátora Saddáma Husajna a pomáhal agentuře v prosinci 1995 zřídit tajná monitorovací střediska pro dohled nad příměřím v Bosně,“ upozornil LAT. 

Současně však podle Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii ICTY v Haagu na Miloševičův pokyn organizoval i „smrtící komanda“ podílející se na vraždění civilistů. Pokud haagský soud uzná Stanišiče vinným, hrozí mu až doživotí.

CIA tribunálu zaslala dopis, v němž píše o Stanišičových zásluhách na oslabení Miloševičova režimu. „Agentura zaslala dopis Haagu, aby dokázala, že tento údajně ďábelský člověk uskutečnil i mnoho dobra,“ podotkl Lofgren, který je už v důchodu.