Zatímco v Británii, kde Ewert žil, je eutanazie zakázaná, ve Švýcarsku zůstává legální a různé organizace zde asistovanou sebevraždu pacientům nabízejí. Ewert, který byl univerzitním profesorem a byl původem Američan, trpěl degenerativním onemocněním motorického systému. Zemřel na klinice vedené společností Dignitas, když vypil směs sedativ a sám si odpojil dýchací přístroj.

Televize Sky uvedla, že dokument poskytuje "poučný a výmluvný pohled" na tuto kontroverzní praktiku. Mnozí ale kanál kritizují jako bezohledný.

Nicméně vdova po Ewertovi uvedla, že je s filmem spokojená a jeho zveřejnění schvaluje. Manžel si to prý přál. "Když je smrt skrytá a soukromá, lidé nečelí svému strachu z ní. Nepřiznávají si, že se stane, neuvažují o ní, pokud jí nemusejí čelit," napsala Mary Ewertová.

„Jestli to udělám, zemřu, což jednou musím. Jestli to neudělám, zvolím v podstatě utrpení, které přenesu na rodinu, a pak smrt. To je více stresující a bolestivé.“ (Craig Ewert před svou smrtí)

I když sebevražda již není v Anglii a Walesu zločinem, napomáhání sebevraždě je. Trest může dosáhnout až 14 let vězení.

Na švýcarské klinice Dignitas dobrovolně odešlo ze života více než 100 Britů. Zatím však nebyli stíháni příbuzní žádného z nich. Asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku zajišťují čtyři specializované organizace. Cizincům je otevřena právě Dignitas.

John Zaritsky dostal Oscara v roce 1983 za dokument Just Another Missing Kid (Další nezvěstné dítě).