V případě schválení změny Občanského soudního řádu ve slovenském parlamentu může prokurátor zároveň požádat o odklad vykonatelnosti rozhodnutí. Slovensko by tak nemuselo vyplatit Vítkovi téměř dvě miliardy slovenských korun do soudem stanoveného termínu - do konce listopadu 2008. Parlament tak o návrhu vlády musí rozhodnout ještě v průběhu pátku.

Fico přiznal, že částka se může ještě zvýšit

Fico připustil, že vláda vstupuje do nejistých právních vod. "Může se stát, že Nejvyšší soud později rozhodne opět v náš neprospěch a částka se ještě zvýší," nevyloučil Fico.

Slovenská státní loterijní společnost Tipos musí Vítkovi do konce měsíce zaplatit téměř dvě miliardy korun. Tak rozhodl Nejvyšší soud SR ve sporu mezi Tiposem a společností Športka.

Společnost Športka, která vznikla po federální Sazce, prodala Vítkovi pohledávku vůči Tiposu. Pohledávka se týkala know-how, které na úkor bývalé Športky neprávem používal Tipos. Ten má z vlastních zdrojů zaplatit 500 miliónů korun a zbytek poskytne slovenské ministerstvo financí ve formě návratné půjčky. Spor trval osm let.