Jména, zaměstnanecká čísla, možná dokonce i adresy vězeňských stráží a ostatního personálu byly uskladněny na přenosném hard disku, který se ztratil už v červenci 2007. Přesto bylo ministerstvo spravedlnosti, kterému data patřila, informováno o ztrátě až nedávno, uvedl server News of the World.

Ten také napsal, že se mu podařilo nahlédnout do korespondence mezi firmou EDS, která měla data na starosti, a příslušnou britskou věznicí, kde se o ztrátě dat píše.

Zdroj, který server cituje, uvedl, že vedení věznice podniklo všemožné kroky, aby ztrátu utajilo, především kvůli obavám o životy strážců a jiných zaměstnanců věznice, kterým by se bývalí vězni mohli chtít pomstít.

Ministr Jack Straw ohlásil, že obratem zahájil vyšetřování případu. „Ty ztracené informace mi dělají velké starosti,“ oznámil Straw a dodal, že nařídil okamžité vyšetření okolností případu a odhad možných rizik. „Vyžádal jsem si zprávu ohledně skutečnosti, že jsem o věci nebyl informován neprodleně poté, co se záležitost k ministerstvu dostala. Komunikujeme také s firmou EDS,“ doplnil.