Starší syn prince Charlese zahájí svou dvouměsíční službu u Královského námořnictva v úterý. Pobytu v Karibiku, o němž již dříve spekulovala britská bulvární média, bude předcházet zhruba pětitýdenní výcvik na pobřeží anglického Portsmouthu. Podle kontradmirála Roberta Coolinga ho ale nečeká žádné zvláštní zacházení.

"Pravidla, která budou uplatňována na prince Williama, budou úplně stejná jako na jakéhokoli jiného nižšího důstojníka," zdůraznil zástupce velitele štábu námořnictva.

Pětadvacetiletý vnuk královny Alžběty II., který už letos prodělal výcvik u Královského letectva, chtěl být podle Coolinga "co nejblíže frontové linii". Velení námořnictva je ale přesvědčeno, že za tak krátkou dobu se víc naučí při operacích lodi Iron Duke než na bojových plavidlech v Perském zálivu. Proto se ho rozhodlo vyslat do Karibiku. 

Námořnictvo se také obávalo umístit Williama do Perského zálivu, aby na britská plavidla nepoutal zbytečnou pozornost nepřátel. "Samozřejmě jsme nechtěli prince vystavit možnému nebezpečí, ale také jsme nechtěli, aby jeho přítomnost na bitevní lodi v určitém regionu přitahovala pozornost," vysvětlil Cooling.